Szlak Zabytków Techniki

Szlak Zabytków Techniki

Szlak Zabytków Techniki jest tematycznym, samochodowym szlakiem turystyczno-kulturowym, który łączy  obiekty związane z kulturą dziedzictwa przemysłowego województwa śląskiego. To najbardziej interesująca trasa techniki industrialnej.

Kopalnie
Kopalnie

Kopalnia Guido
Jest najgłębiej położoną trasą turystyczną górnictwa węglowego w Polsce z najgłębiej położonym pubem pod ziemią. Zjazd szolą górniczą, opowieści przewodnika oraz efekty multimedialne sprawią, że zwiedzający poczują ciężką pracę górnika.

Kopalnia Srebra Tarnowskie Góry
Kopalnia Srebra to  trasa turystyczna, pokazująca podziemne wyrobiska po dawnym górnictwie kruszców srebra, ołowiu i cynku. Długość trasy turystycznej w Kopalni Srebra to 1740 metrów, z czego większość pokonuje się pieszo, a 270 metrów przepływa się łodziami podziemną sztolnią.

Sztolnie
Sztolnie

Sztolnia Królowa Luiza
To podziemne królestwo maszyn, którego zwiedzanie trwa 1,5h i wiedzie przez labirynt podziemnych korytarzy. Uwieńczeniem zwiedzania jest przejażdżka autentyczną kolejką górniczą, Karlikiem!

Sztolnia Czarnego Pstrąga
To jedyna w Polsce wciąż działająca sztolnia i jeden z najdłuższych w Europie podziemny przepływ łodziami. Jest to jedyny w woj. śląskim zabytek wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.